Balení Feminella Hereditum – doplněk stravy pro kojící matky

Co obsahuje doplněk stravy Feminella Hereditum?

Feminella Hereditum je doplněk stravy s tělu vlastními laktobacily –  Lactobacillus fermentum Lc40 – izolovanými přímo z mateřského mléka. Mateřské mléko obsahuje (kromě jiných důležitých látek) řadu zdraví prospěšných mikroorganismů podporujících správný vývoj a činnost imunitního systému dítěte i matky. Po užití kapsle maminkou prostupuje Lactobacillus fermentum Lc40 do mateřského mléka a odtud do organismu kojence. Zde napomáhá prvnímu osídlení střev kojence. Právě zdravá střevní mikroflóra je důležitá pro vývoj imunitního systému nejen v kojeneckém věku. Správné osídlení střev je klíčové i pro zdraví v pozdějším věku.

Doplněk stravy Feminella Hereditum prospívá kojící matce i dítěti zároveň. Jako látka tělu vlastní podporuje proces kojení přirozenou cestou.

 

Proč Lactobacillus
fermentum Lc40?

Z mateřského mléka bylo izolováno asi 40 druhů/kmenů laktobacilů, které vykazovaly různé vlastnosti. Pro svůj silný probiotický a antimikrobiální účinek byl vybrán právě Lactobacillus fermentum Lc40, nyní se zkoumají jeho protizánětlivé a imunomodulační vlastnosti. Proces jeho izolace přímo z mateřského mléka, selekce (oddělení od ostatních laktobacilů) a složení doplňku stravy Feminella Hereditum je chráněno evropským patentem. Evropská instituce EFSA (European Food Safety Authority / Evropský úřad pro bezpečnost potravin) přidělila pro Lactobacillus fermentum Lc40 tzv. QPS status bezpečnosti (Qualified presumption of safety / Kvalifikovaný předpoklad bezpečnosti), což v praxi znamená, že existuje dostatek údajů o bezpečném používání a spotřeba nepředstavuje žádné riziko pro zdraví. Lactobacillus fermentum Lc40 nemusí být dále hodnocen, je považován za bezpečný. Lactobacillus fermentum Lc40 přináší prospěch kojící mamince i dítěti zároveň. Patří mezi zdraví prospěšné mikroorganismy podporující správný vývoj a činnosti imunitního systému dítěte i maminky. Zdravá maminka a zdravé dítě zvládají kojení bez potíží.

 

Feminella Hereditum - World Intellectual Property Organization - Patent č. WO 2004/003235, patentováno do roku 2023

Obrázek Lactobacillus fermentum Lc40 - Patent č. WO 2004/003235, Patentováno do roku 2023

Pro koho je
vhodná, kdy a proč?

Feminella Hereditum je doplněk stravy určený pro kojící maminky. Feminella Hereditum obsahuje obsahuje jedinečné, tělu vlastní laktobacily – konkrétně Lactobacillus fermentum Lc40 –izolované přímo z mateřského mléka, které jsou pro kojící maminku i pro dítě naprosto bezpečné.

Mateřské mléko poskytuje podle Světové zdravotnické organizace (dále WHO) dítěti nejlepší start do života. Výlučné kojení doporučuje WHO po dobu šesti měsíců. Z hlediska složení je mateřské mléko nejlepší výživou. Obsahuje bílkoviny, cukry, vitamíny a  minerální látky. V mateřském mléku jsou přítomny také hormony, probiotika, imunoglobuliny, nukleotidy a bakterie. Teprve v roce 2003 bylo v klinických studiích prokázáno, že mateřské mléko není sterilní. Ve vzájemné rovnováze v něm žije řada různých mikroorganismů např. různé druhy stafylokoků, streptokoků, laktobacilů, bifidobakterií, enterokoků a dalších.

Role laktobacila v mateřském mléce spočívá v udržování rovnováhy mezi přirozeně přítomnými mikroorganismy. Pokud je tělo oslabeno, může dojít k přemnožení potenciálně škodlivých bakterií. Následně se mohou objevovat potíže při kojení, jako je bolest prsu, zatvrdliny, snížený mlékotok. Pokud toto včas neřešíme, může dojít až k zánět prsu (odborně mastitida), který je provázený bolestí prsu, otokem a teplotou. Mastitida patří k nejčastějším příčinám předčasného ukončení kojení.

Kojení je velmi náročný proces, který se musí naučit jak maminka, tak dítě. Nejedna kojící maminka se obzvláště na začátku kojení (kdy se obě strany proces učí) potýkala s bolestí prsu nebo zatvrdlinami, než se proces tvorby odpovídajícího množství mléka pro dítě ustálí podle jeho potřeb. K tomu, aby se tyto potíže minimalizovaly, může přispět právě Lactobacillus fermentum Lc40.

Doplněk stravy Feminella Hereditum doporučujeme začít užívat zhruba měsíc před plánovaným termínem porodu.

 

Odborné informace

Tato část je určena výhradně pro odborníky.
V případě zájmu nás prosím kontaktujte.